TOP 5 elektronicznych wag kuchennych dla diabetyka

Podstawowym wyposażeniem w kuchni osoby z cukrzycą typu 1 powinna być elektroniczna waga kuchenna. Dzięki niej szybko odmierzysz składniki posiłków, poznasz wartość odżywczą posiłku i jego kaloryczność. Łatwiej dopasujesz dawkę insuliny, a także utrzymasz masę ciała pod kontrolą. Oto ranking 5 elektronicznych wag elektronicznych, które pomogą Ci przygotować odpowiedni posiłek.

Funkcje

Wybierając elektroniczną wagę kuchenną sprawdź, czy posiada następujące funkcje:

• obliczanie zawartości węglowodanów, białek i tłuszczu,
• liczenie kalorii,
• podawanie jednostek chlebowych,
• tarowanie (w przypadku wagi bez miski w zestawie, ta funkcja daje możliwość ważenia produktu bez uwzględniania wagi pojemnika, w którym produkt się znajduje),
• przelicznika jednostek wagowych,
• wskaźnika przekroczenia obciążenia (wagi bez tej funkcji, bez względu na ciężar produktów mogą wyświetlić wartość maksymalnego obciążenia i wprowadzić w błąd),
• automatycznego włączania i wyłączania.

Waga kuchenna – z miską czy bez?

Wagi wyposażone w miskę ułatwiają ważenie produktów, a przy okazji produkty się nie wysypują. Najlepiej, aby miska była zdejmowana, co ułatwi przekładanie produktów. Jeśli zdecydujesz się na miskę bez wagi – urządzenie powinno posiadać funkcję tarowania, która nie uwzględni wagi pojemnika.

1. Waga VITAMMY Light

W bazie wagi znajdziesz aż 999 produktów spożywczych. Na ekranie wyświetlają się wszystkie wartości odżywcze. Poza tym urządzenie posiada też inną funkcję, przydatną w dopasowaniu dawki insuliny –jednostki chlebowe. Waga zapisuje w pamięci do 99 wyników. Oblicza nie tylko wartości odżywcze poszczególnego produktu, ale też całego posiłku i wszystkich posiłków w ciągu dnia bądź w dowolnym okresie.

2. Waga ELKaPlus

To elektroniczna waga kuchenna, która dzięki połączeniu z portem USB, współpracuje z bezpłatnym programem (ELKa – Elektroniczna Kucharka) wyznaczającym wartości odżywcze posiłków. Wystarczy podłączyć ją do komputera za pomocą kabla USB, będącego częścią zestawu. Waga podaje wartość odżywczą posiłku, automatycznie odczytując ciężar użytych składników. Inne, dodatkowe funkcje całego zestawu, to m.in. osobista książka kucharska i wirtualna „lodówka” z zapasami.

3. Waga Beurer DS81

Waga oblicza składniki odżywcze i wartości energetyczne dla 1000 rodzajów żywności: kilokalorie, kilodżule, tłuszcz, białka, węglowodany, cholesterol, jednostki chlebowe. Produkty spożywcze możesz sumować, a także kasować wyniki. Waga posiada duży, czytelny wyświetlacz, co jest ułatwieniem w jej użytkowaniu przez osoby starsze. Funkcja TARA ułatwia ważenie produktów w pojemniku.

4. Waga Jana ADE KE723

Waga analizuje ważony produkt, podając m.in. kalorie, białko, cukier i cholesterol. Urządzenie sumuje i zapamiętuje wyniki. Możesz dokonywać pomiarów w kilogramach lub funtach. Waga Jana posiada duży, czytelny wyświetlacz LCD oraz funkcję tarowania.

5. Waga Sencor SKS 6000

Urządzenie podaje zawartość kalorii, sodu, białka, tłuszczów, węglowodanów, cholesterolu oraz błonnika – ważnego składnika diety u osób z cukrzycą. Ma zaprogramowanych 999 kodów produktów spożywczych. Zachowuje w pamięci do 99 produktów, co pozwala na wyświetlanie składników w pojedynczym produkcie, posiłku, dziennej lub tygodniowej diecie. Waga sygnalizuje przeciążenie oraz przekroczenia dozwolonej zawartości składników.

Przeczytaj też: Zmień dietę i nie komplikuj cukrzycy